Voor zover steunmaatregelen nodig blijven, dienen deze zich te richten op de sectoren die geen handelingsperspectief hebben en hard geraakt worden door de contactbeperkende maatregelen. Beleggers kijken uit naar inflatiecijfers uit de VS die op woensdag worden gepubliceerd. Een hoog inflatiecijfer zou de Fed ondersteunen bij de keuze om sneller de rente te verhogen.
Dat is de inschatting van The Economist Intelligence United in een rapport. Vooral de regio Azië-Pacific en landen ten zuiden van de Sahara digitaal communiceren nieuws zullen flinke klappen krijgen. Ontvang elke werkdag (maandag t/m vrijdag) de laatste nieuwsberichten, opinies en artikelen in uw mailbox.
De laatste maanden hebben veel landen te maken met een uitzonderlijk hoge inflatie. In de VS en in de Eurozone bereikte de inflatie het hoogste niveau in decennia, voornamelijk door hoge energieprijzen.
Zo gaat de evenementenbranche – zelfs als alle restricties worden opgeheven – nog een zwaar vierde kwartaal tegemoet. In de TMT-sector doet zich een vergelijkbare ontwikkeling voor. Zo kwam de digitalisering door het massale thuiswerken in een stroomversnelling en groeide in de eerste helft van 2021 vooral de IT-branche (+7,8 procent) sterk. Echter is ook hier sprake van ‘groeiremmers’, benadrukt ABN AMRO, zoals het snel groeiende tekort aan IT-programmeurs en -ontwikkelaars. Het nijpende financieel nieuws tekort aan arbeidskrachten doet zich ook voor in andere sectoren die de weg naar groei hebben gevonden, zoals transport en logistiek, zakelijke dienstverlening en de bouwsector. Kort wo 12 jan Lockdown verandert voorkeuren Veranderde voorkeuren verklaren voor een deel de lagere consumptie bij onder andere toerisme, horeca en detailhandel tijdens de zomer van 2020. Voor de helft van de Nederlandse respondenten is besmettingsangst de belangrijkste reden om minder te consumeren.
Nederlanders Blijven Gewoon Shoppen In Duitsland: ik Ben Juist Verstandig
De grote diversiteit aan bedrijven en ondernemers die ons land rijk is, verdient dit ook. Een slechte economie haalt vaker het nieuws dan een goede economie. En dat heeft weer invloed op de houdingen en zelfs het stemgedrag van burgers. Alyt Damstra toont in haar proefschrift aan dat economisch nieuws lijdt aan een dubbele ‘negativity bias’. Zowel journalisten als burgers zijn gevoeliger voor economische tegenspoed waardoor het belonen of afstraffen van partijen in verkiezingstijd niet goed uit de verf komt. Alyt schuift aan om te vertellen over haar onderzoek naar de complexe driehoeksrelatie tussen economie, media en publieke opinie.
Onderzoek RUG: regionale luchthavens geen aanjagers van economische groei https://t.co/rfVFPbZnqA
— Basisonderwijs NOG (@PO_nieuws) January 11, 2022
In de foodsector zorgt de opening van de horeca voor groei (+2 procent), maar zijn het personeelstekort en hoge grondstofprijzen reden tot zorg. Zo blijven fysieke winkels kwetsbaar door de sterke groei van ‘online’ in 2021 (+25 procent).
Canoo wil wel blijven samenwerken met het moederbedrijf van VDL Nedcar. Toyota denkt in januari de productieachterstand als gevolg van de chipcrisis weg te kunnen werken. Paul Laseur Paul Laseur Financieel journalist Paul Laseur houdt zijn scherpe blik op economie en maatschappij. Deze website is mede mogelijk gemaakt door het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Meer informatie over de verwerking van uw persoonsgegevens vindt u in onze privacy statement op de website.
- De inflatie is met meer dan 5% op jaarbasis al zorgwekkend hoog, maar er zijn landen waar het nog veel slechter gaat.
- Door Harry Geels Nederland krijgt het meest linkse kabinet sinds begin jaren tachtig.
Dankzij de steunmaatregelen van het kabinet bleef een grote golf aan faillissementen in coronatijd uit en werden juist bijzonder weinig faillissementen gemeld. Een nieuwe strenge lockdown kan wel invloed hebben op de overlevingskansen van bedrijven in de zwaarst getroffen sectoren, zoals de horeca en de evenementenbranche. Het platform WaterForum overheid nieuws biedt u het laatste nieuws uit het hart van de watersector. Met een blad en een wekelijkse nieuwsbrief zit de redactie bovenop het meest actuele nieuws. Aandacht voor het nieuwe Digital Experience Center bij Siemens, de ontwikkeling van de nieuwe versie ATEX-zone 1 robot door ExRobotics en hoe Energico de energietransitie automatiseert.
Een verzameling van de laatste berichten over de economie, verzameld van de beste Nederlandse websites op dit gebied. Zo blijft u op de hoogte van alle actuele economische ontwikkelingen waarover wij publiceren. De nieuwe Duitse coalitie oogst veel lof met haar ambitieuze klimaatdoelen. Maar wie de plannen goed leest, ziet dat niet wind en zon de hoofdrol op eisen, maar aardgas. In deze publicatie presenteren wij periodiek een reeks grafieken, die samen een zo actueel mogelijk beeld geven van de Nederlandse economie in de context van de coronacrisis. Wij kijken bijvoorbeeld naar cijfers over mobiliteit, vertrouwen bij producenten en consumenten, maar ook werkgelegenheid, huizenprijzen en handel. Sinds donderdag is de koers van rederij Maersk met 9% omlaaggegaan.
Een aantal sectoren zit in 2021 weer op het niveau van vóór de crisis, zoals industrie (+12 procent), technologie, media en telecom (+4 procent) en zakelijke dienstverlening (+5 procent). ESB 10 uur Stagnatie door inflatie De afgelopen maanden is de inflatie in Nederland en de rest van Europa flink opgelopen. De prijsstijgingen die afgelopen voorjaar en zomer begonnen bij bulkgoederen, energieprijzen en de transportkosten worden zo langzaamaan nieuws euro overal in de economie zichtbaar. “Wanneer is dat begonnen, dat het uit de klauwen is gaan lopen met dat geldstelsel?”, vraagt Kelder. “Tot aan 1971, en om precies te zijn 15 augustus 1971, kon je als overheid niet structureel rood staan, wel een jaartje, maar je kon niet structureel op de pof leven”, zegt Mujagic. “Dat kon niet om dat voor die dag geld gedekt werd door goud. Om meer geld te hebben moest je meer goud hebben.”